Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak jak Aloe Vera a Colostrum působí na člověka (stačí si přečíst další články o účincích Aloe Vera a Colostra), působí i na ostatní živé tvory. Tedy i na domácí mazlíčky nebo i hospodářská zvířata.

 

Na trhu existuje i speciální řada výrobků s vysokým podílem Aloe Vera gelu, která je určena pro naše domácí mazlíčky. Obsahuje spray tzv. rychlé pomoci, spray pro lesklou srst a také šampon. 

Spray rychlé pomoci ošetřuje a je vhodný pro všechny druhy lehčích poranění, jako jsou oděrky, řené rány, popáleniny, naražená místa a pohmožděniny. Uklidňuje postiženou oblast a urychluje uzdravení postiženého místa. Také uklidňuje celkové napětí kůže a dodává jí svěžest a vlhkost.

Spray pro lesklou srst zanechává hřívě či srsti lesk a zároveň posiluje kořeny chlupů. Vytvořený film odpuzuje špínu i prach a chrání proti vlhku. Usnadní rozčesávání a díky výtažkům z Niemu působí proti parazitům. Je téměř bez parfemace.

Šampon je nedráždivý. Odstraní špínu i zápach, přitom v srsti skrytá vlastní ochrana zůstane zachována. Obsahuje provitamin B5 a dodává srsti hydrataci. Opět obsahuje výtažky z Niemu, které chrání před nežádoucími parazity. Také usnadňuje rozčesávání.

 

To vše ale neznamená, že bychom našim mazlíčkům nemohli dopřát i ostatní výrobky, které jsou určené pro lidi. Zejména Aloe Vera Gel k vnitřnímu užívání je pro zvířátka výborný stejně tak jako pro nás. Trápí-li tedy Vašeho domácího mazlíčka nějaké zdravotní problémy, Aloe Vera Gel může pomoci stejně tak jako lidem.

Co se týče dávkování, je stejné jako u lidí, a to 1ml na 1kg váhy rozloženě do 2-3 dávek za den. Samozřejmě, že i zvířátka jsou citlivá, proto si i jejich organismy také musí zvyknout na sílu Aloe Vera. Je tedy opět dobré začínat s menší dávkou a postupně zvyšovat až na doporučené množství. Nezapomeňme přitom s citlivostí sledovat jejich chování.

 

To samé se doporučuje i s Colostrem. Rozsah působení Colostra je u zvířat zcela podobný jako u lidí. I někteří veterináři, kteří znají jeho účinky, doporučují majitelům svých zvířecích pacientů dlouhodobé podávání jako prevenci vzniku zdravotních problémů.

Osvědčuje se například při rekonvalescencích po infekcích, traumatech a operacích nebo jako doplňková terapie i u virových onemocnění. Colostrum umí velmi rychle regenerovat a je výborné jako prevence vzniku mikroskopických trhlin ve svalové tkáni. Zvyšuje ochranu proti infekci, stresu a zlepšení zdravotního stavu vůbec.

Stejně tak jako u lidí může být Colostrum podáváno zvířatům ke zvýšení výkonnosti ve sportu.

 

Při akutní terapii se doporučuje 20mlg prášku z Colostra na kilogram tělesné hmotnosti denně, minimálně po dobu 21dnů.

Pro zvýšení výkonnosti a při rekonvalescenci 40mlg po dobu 14dnů, pak 20mlg po dobu dalších 14dnů