Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapilární teorie

16. 3. 2010

ObrazekStále dokola se ukazuje, jak důležitý je zdravý stav našich vlásečnic. Protože jen tam, kde může krev vlásečnicemi neomezeně proudt, jsou tkáně a orgány zásobovány životně důležitým kyslíkem.

 

Aloe Vera je jako jediná léčivá rostlina schopna ovlivnit a upravit průměr našich vlásečnic na normální, zdravý stav. Proto má tak obrovský význam pro naše zdraví.

 

Vedle fyzické zátěže je stále více lidí vystavování stresu, jehož příčinou bývají každodenní starosti - o svou práci, o děti či o budoucnost. Psychický tlak tedy stále narůstá. Lidově je tento stav označován výrazy "stoupá mi tlak" nebo taky "všechno se ve mně svírá". Za těmito označeními se skrývá jednoduchý mechanismus našeho těla - Kapiláry se zúžují.

 

Kapiláry jsou nejtenčí krevní cévy. Jsou tak tenké, že červené krvinky jimi mohou prostupovat pouze jedna po druhé. V oblasti kapilár a pouze a jen tam jsou kyslík a živiny z krve předávány do tkání a buněk.

 

Pokud se kapiláry zúží, nemohou již být tkáně a buňky zásobovány krví. Pro zásobování živinami to v prvních chvílích nepředstavuje žádné problémy, protože potravu potřebujeme pouze každých pár hodin. Ale bez kyslíku můžeme přežít pouze několik minut. A zde už vyvstává problém, protože zúžení kapilár vede rychle k nedostatku kyslíku.

 

Aby buňky mohly přežít, spustí se v této oblasti jiné mechanismy získávání energie - bez potřeby kyslíku. To krátkou dobu funguje, ale jsou přitom ve vyšší míře produkovány kyseliny, což ve výsledku znamená, že nedostatek kyslíku vede k překyselení.

 

Nedostatek kyslíku a překyselení představují pro organismus enormní zátěž. Naše tělo se tak dostává do začarovaného kruhu, který značnou měrou rozhoduje o nemoci a o zdraví.

 

Pokud se do tohoto začarovaného kruhu dostanou životně důležité orgány, což se bohužel děje velice často, následkem jsou choroby, které v současné době postihují široký okruh lidí:

- srdeční infarkt

- chronické záněty a rakovina

- vysoký krevní tlak a arterioskleróza

- alergie a atopický ekzém

 

Pokud se podrobně podíváme na začarovaný kruh moderních civilizačních chorob, zcela samozřejmě nám vyplyne, že přirozeným léčebným prostředkem je Aloe Vera, protože:

- Aloe Vera působí na příčiny - zúžené kapiláry

- Aloe Vera je zdravou rostlinou stejně jako ovoce či zelenina a proto je přirozenou součástí zdravého životního stylu

- Aloe Vera je jednou z nejstarších a nejtradičnějších léčivých rostlin na světě.

 

Aloe vera má schopnost obnovit zdravý průtok krve kapilárami a je vynikajícím prostředkem celostní medicíny.

 

Znovuobnovení normální, zdravé průchodnosti kapilár je nejdůležitějším účinkem Aloe Vera. Zlepšený průtok krve poskytuje tělu možnost se samo vyléčit.