Jdi na obsah Jdi na menu
 


Colostrum - to nejlepší do startu od matky přírody

17. 3. 2010

Co je to Colostrum?

ObrazekMlezivo prvních hodin života - je tak staré jako samo mateřství. Tato živina je v přírodě jedinečná, protože obsahuje ochranné imunoglobuliny v nejvyšší přirozené koncentraci. Již v roce 1799 upozornil známý německý lékař W. Hufeland na zvláštní, ochrannou sílu Colostra, která samotným malým telátkům zajišťuje přežití. Tuto ochrannou funkci odjakživa využívají zemědělci a podávají Colostrum svým rodinám. Ale v důsledku pokroku a moderních zemědělských nařízení upadlo Colostrum v zapomnění. V současné době však stále více průzkumů ukazuje, jak enormní hodnotu představuje Colostrum také pro lidské zdraví.

 

Co přináší Colostrum?

Telátkům se dostává jejich imunitní ochrany výhradně z prvního mléka. Proto má kravské Colostrum nejvyšší podíl imunoglobulinů zejména v prvních 12 hodinách po porodu. Kvalitní Colostrum by se mělo zpracovávat výhradně z prvotního přebytečného mléka. Látky, které Colostrum obsahuje, fungují u telátka jako očkování - nabízejí rozsáhlou imunitní mateřskou ochranu. Vysoký podíl životně důležitých komponentů zabezpečuje zdraví a životní sílu novorozeného telátka.

 

Kvalitní Colostrum by mělo:

- Splňovat nejvyšší požadavky na kvalitu při procesu získávání a zpracování.

- být pouze z přebytečného mleziva z prvních 12 hodiny po porodu, protože má nejvyšší obsah imunoglobulinů

- být výhradně z kvalitních mléčných farem

- mít záruku kvality zpětným ověřování každé šarže výrobků

- mít patentovaný, vysoce ceněný a šetrný způsob výroby za studena

 

Jak funguje Colostrum?Obrazek

V Colostru jsou obsaženy specifické protilátky. Tyto protilátky jsou vlastně "inteligentní" molekuly, které rozpoznají bakterie a zahubí je.

Epidemiologická studie 04/2007, San Valentino: "Colostrum, ať již u zdravých subjektů nebo u pacientů s vysoce rizikovým kardiovaskulárním onemocněním, je minimálně 3x efektivnější než vakcína pro prevenci chřipky, a také je cenově velmi výhodné".

 

Co Colostrum obsahuje?

Růstové faktory - zlepšují výkon, pomáhají regeneraci po sportování, stimulují růst svalů

Imunitní regulátory - spouštějí imunitní reakce, pomůžou urychlit uzdravení

Imunoglobuliny - specifické protilátky, které mají za úkol ničit viry a bakterie, které nás ohrožují

Vitamíny, minerály - stopové prvky, aminokyseliny

 

Když to tedy vše shrneme:

Colostrum je mlezivo prvních hodin života po narození telátka. Má zvláštní ochraňující sílu, která malým telátkům zajišťuje přežití. Narozená telátka nemají dostatečný imunitní systém, chybí mu totiž důležitá část - protilátky. Tuto ochranu musí telátka získat od své matky. Colostrum dodává ochranu díky vysoké koncentraci protilátek známých z přírody. Kráva produkuje více Colostra než je její skutečná potřeba, proto lze nadbytek využít pro potřeby lidí.

Obrazek

 

PRO DOKONALOU IMUNITNÍ OCHRANU JE DOPORUČENO UŽÍVAT COLOSTRUM SPOLEČNĚ S ALOE VERA GELEM.

 

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář