Jdi na obsah Jdi na menu
 


Překyselení organismu

31. 3. 2010

ALOE VERA Barbadensis Miller

-

Královna léčivých rostlin

 

 

Obsahuje asi 200 vysoce hodnotných biologicky aktivních látek, které v ideálním seskupení velmi příznivě působí na lidský organismus. Komponenty Aloe Vera působí v lidském organismu společně a svými schopnostmi ovlivňují různé části organismu. V první fázi organismus detoxikují, ve druhé fázi regenerují. Ozdravený organismus se může dobře vypořádat jak s exogenními (vnějšími), tak i endogenními (vnitřními) vlivy.

 

Velmi důležité jsou mukopolysacharidy a délka jejich molekulového řetězce.

1. Řetězec dlouhý 50-600 molekul snižuje zánět, který se objevuje v souvislosti s většinou chorob, pomáhá snižovat cukr v krvi u diabetu I. a II. typu.

2. Řetězec do 1500 molekul působí jako velmi efektivní vnitrobuněčný antioxidant a likviduje volné radikály, což je velmi důležité při prevenci a léčbě arteriosklerózy, srdečních chorob a Parkinsonovy choroby.

3. Řetězec do 5000 molekul má přímý antibakteriální, antivirový, antifungicidní a antiamébový (protiplísňový a protiparazitní) efekt.

4. Řetězec do 9000 molekul a jeho léčivý efekt významně ovlivňuje AIDS, chronický únavový syndrom, další chornická infekční onemocnění, rakovinu, srdeční onemocnění, autoimunitní onemocnění a mnoho dalších imunitních chorob.

 

Kapilárová teorie říká, že pomocí AV dochází k čištění jednotlivých kapilár, k jejich regeneraci a zprůchodnění. Tím dochází k ozdravění jednotlivých částí lidského těla. Kapiláry (vlásečnice) zajišťují výživu a životaschopnost jednotlivých buněk a ovlivňují tak prakticky celé tělo. Proto je účinek AV tak komplexní. Doplňky stravy a v nich obsažené jednotlivé složky Aloe Vera tak velmi výrazně pomáhají organismu ke zvýšení imunity a kvalitnějšímu hojení, zároveň i pozitivně ovlivňují metabolismus.

 

V průběhu života dochází k poškozování různých buněk organismu. Pokud je organismus zdravý, je natolik odolný, že se s poškozenou buňkou vypořádá. Hypotéza imunitního dozoru říká, že nádorově transformované buňky vznikající ve tkáních jsou eliminovány zdravým imunitním systémem. Dříve byla průměrná délka lidského života 35-40let. V posledních 150 letech se v průmyslově vyspělých zemích výrazně zvýšila průměrná délka života v souvislosti se zavedením hygienických opatření, účinných léků atd.

Protože imunitní systém je evolučně nastaven k dosažení reprodukční zralosti, v uvedených 35-40 letech nastává snížení imunitní odolnosti a tím zvýšení počtu alergií, autoimunních a nádorových onemocnění.

Genom, který umožnil našim předkům přežít, se ustavoval po tisíce generací. Moderní technologii potravin používáme pouze od poloviny 19. století. Člověk tak nyní prakticky žije v rozporu se svou historicky nastavenou fyziologií.

 

Paleolitický člověk se před tisíci lety pohyboval po savanách, živil se listím, bobulemi, žouželí a občas i mršinami. Byl 170 cm vysoký, urostlý a živočišnou stravu pojídal i s kostmi. Byl tedy dobře zavápněný.

Pak přišel neolit s vynálezem zásob, pastevectví, pěstování obilí. To zahubilo většinu lidí postižených celiakií. Paleolitická strava obsahovala 3x více proteinů, 10-15x více vlákniny včetně antioxidantů a 5-10x více n-3 nenasycených mastných kyselin.

 

Glykemický index stoupl 100x. Výrazně narostla spotřeba nutričně prázdných vysokoenergetických potravin. Například jen spotřeba rafinovaného cukru se od dob napoleonských válek zvýšila z 0 na 45kg na osobu za rok (1 000 000 kj). O alkoholu ani nemluvě. Proto přibývá civilizačních chorob.

 

V důsledku takto nastavené nutriční skladby strmě vzrůstá jak obezita, tak diabetes II. typu. Na případu obezity lze jasně ukázat, jak vše souvisí se vším. Změna životního stylu a adekvátní skladba výživy je pro léčbu chronických nemocí stejně důležitá jako léky. Léky sice léčí, zbavují bolestí, mnohdy i zabraňují vzniku dalších chorob, ale mají také velké množství vedlejších účinků. Správná výživa a fyzická aktivita spojená s duševní činností mohou uzdravování výrazně urychlit a prodloužit délku života.

 

Víme dobře, jak velké množství ideálně sladěných prvků obsahuje Aloe Vera a jak posilují imunitní systém. Proto je velmi důležité posílit vrozenou imunitu k ochraně organismu před prvním infektem.

S vyšším věkem se zcela jistě snižuje imunita, zejména v močovém a respiračním traktu. Kůže se ztenčuje, praská, mikroorganismy mohou lépe překonat její bariéru. Sliznice více vysychá, je citlivější k poškození a zpomaluje se i syntéza proteinů.

Přirozenou imunitu můžeme posilovat dobrou životosprávou, která obsahuje vlákninu a vhodné výživové doplňky, již dlouho před případným ohrožením.

Když do své preventivní výživy zařadíme také živočišné Colostrum, bude náš organismus výrazně posílen a případnou virovou, bakteriální či plísňovou infekci daleko lépe a rychleji zvládne.

Aloe Vera Gel díky své komplexnosti spouští detoxikaci, a tím snižuje cholesterol, beta sitosterol utlumuje zánět, snižuje infekčnost mikrobů, odstraňuje překyselení organismu, a to vše bez nežádoucích vedlejších účinků.

 

Překyselení organismu - latentní acidóza Obrazek

 

Jde o skryté překyselení, kdy nastává porucha metabolismu bílkovin, enzymů a všech důležitých biochemických reakcí. Hlavní příčinou latentní acidózy je životní styl - špatné stravovací návyky, které vedou k nadbytku kyselinotvorné stravy. Vliv má nadbytečný přísun masa, tuků, rafinovaného bílého cukru, alkoholu, kávy, a také stres a užívání chemických léků.

Nízká konzumace zásadotvorné zeleniny, nedostatečné pití čisté vody a nízký příjem zásaditých minerálů vyčerpává nárazníkové systémy. K latentní acidóze také přispívá celková chemizace prostředí, průmyslové jedy, postřiky, kyselé deště a podobně.

Pokud tělo nezvládá kyselé zplodiny vylučovat, potom se hromadí v těle, mezi buňkami a v základní mezibuněčné hmotě - ta obklopuje veškeré buňky, ovlivňuje pronikání živin a kyslíku k buňkám. Nefunguje ani zpětný transport toxických látek z oblasti buněk. Překyselení způsobuje i zpomalení pohybu červených krvinek, a tím omezuje výživu tkání. Tělo se brání této neprůchodnosti a změnšování průsvitu kapilár, omezuje se elastičnost červených krvinek, musí se navyšovat kapilární tlak. Tím se navýší TK v tepnách. K neutralizaci tkání se využívají minerální rezervy z kostí, vlasů a podobně. Nastávají různé zdravotní potíže. Kyselé prostředí v tenkém a tlustém střevě podporuje růst patologických kvasinek, bakterií a plísní, snižuje se imunita a vznikají choroby.

 

Jak se toho zbavit:

 

Důrazná změna životosprávy, a pití mírně alkalického Aloe Vera Gelu. AV Gel navíc dokáže revitalizovat specializované žaludeční buňky, které v žaludku produkují zásaditý bikarbonát, tvořící rovnováhu s kyselinami. Vzhledem k množství minerálů v Aloe se rovnováha rychleji upravuje. Je nutno snížit přívod rafinovaného cukru, snížit konzumaci alkoholu, kávy, nikotinu apod.

 

Zvláště u onkologických pacientů (ozařování a chemoterapie jsou výrazným zdrojem překyselení) je velmi nutné pomáhat doplňky stravy. Vytvoření zásaditějšího prostředí v tkáních potlačuje růst rakovinných buněk.

 

Aloe Vera Gel výrazně pomáhá v léčbě alergických, zánětlivých bakteriálních, virových, plísňových i parazitárních chorob. Osvědčil se i při popáleninách, omrzlinách, autoimunních chorobách.

 

AVG obohacený výtažkem z kopřiv (je možné sehnat na trhu) obsahuje hojně křemík a je vhodný k použití zejména u cévních chorob a osteoporózy, ale také u všech výše uvedených chorob.

 

AVG obohacený přírodním chondroitinsulfátem, glukosaminsulfátem a methylsulfonylmethanem (je také možné sehnat na trhu), je zase výhodnější u chorob pohybového aparátu, při svalových potížích, sklerodermii a onemocnění pokožky.

 

Dávkování je individuální dle typu choroby, základem je postupně navyšovat denní množství Aloe na lačno, u diabetiků hodinu po jídle. Dávka se navyšuje podle reakce na minimální hodnotu 1ml na 1kg váhy. U závažnějších chorob je však možné a vhodné uvedenou dávku výrazně navýšit.

 

 

 

 

Prim. MUDr. Milan Čarvaš, magazín, odborná infolinka